TPF, Vali Mutlu’yu ziyaret etti

Türkiye Perakendeciler Federasyonu(TPF) yönetimi, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu makamında ziyaret etti.

 

 

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Selamet Aygün, Yönetim Kurulu Üyeleri Reşat Narman, Mahmut Kara ve Zeki Paşalı, İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen ve Yönetim Kurulu Üyesi İshak Arslan; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu ziyaret etti.

 

TPF Başkanı Selamet Aygün, ilk olarak Türkiye’deki perakende sektörünün mevcut durumu ile ilgili bilgi aktardı. Ardından yerli zincirlerin faaliyetlerinden bahseden Aygün; TPF bünyesinde 15 perakende derneği olduğunu belirtti. PERDER üyesi şirketlerin Anadolu’nun dört bir yanında mağazaları bulunduğuna işaret eden Aygün; 3 binin üzerinde mağazada 60 bine yakın personel istihdam ettiğinin altını çizdi. Federasyon üyelerinin ticari alandaki faaliyetlerinin yanı sıra sosoyal sorumluluk çalışmalarına da destek verdiklerini dile getiren Aygün, Van’ın Erciş ilçesinde hizmete açılan ilkokul, sağlık ocağı ve taziye evinden de bahsetti. Aygün bu çalışmaların Federasyon üyelerinin katkılarıyla hayata geçirildiğini söyledi. Ayrıca birçok ülkede yasaklanan poşet olayına da değinen Aygün, doğayı ve çevreyi gelecek nesillere temiz bırakmak için çevreyle ilgili projelerin üretilmesi gerektiğini söyledi. Aygün, naylon poşet kullanımından daha çok bez çantaların kullanımına yönelik çalışmalarda  Vali Mutlu’dan destek istedi.

Vali Mutlu, uygulamanın topyekûn olması gerektiğini belirterek, desteğini “Her türlü konuda yanınızdayız”diyerek vurguladı.