İstanbul PERDER Mağaza Yöneticilerine “Etkili İletişim ve Ön Yargı” Semineri verildi…

İstanbul PERDER &TPF işbirliğiyle dernek merkezinde 25 Aralık 2012 Salı günü “Etkili İletişim ve Ön Yargı” konulu bir seminer gerçekleştirildi. Mağaza Yöneticilerine yönelik düzenlenen seminere yaklaşık 40 kişi katıldı. US Eğitim ve Danışmanlık Sevda Güneri tarafından düzenlenen eğitim yaklaşık olarak altı saat sürdü.

İstanbul PERDER  Mağaza Yöneticilerine  “Etkili İletişim ve Ön Yargı”  Semineri verildi…

İstanbul PERDER &TPF işbirliğiyle dernek merkezinde 25 Aralık 2012 Salı günü “Etkili İletişim ve Ön Yargı” konulu bir  seminer gerçekleştirildi. Mağaza Yöneticilerine  yönelik düzenlenen seminere yaklaşık 40 kişi katıldı. US Eğitim ve Danışmanlık  Sevda Güneri tarafından düzenlenen eğitim yaklaşık olarak altı saat sürdü.

 

Her bir mağaza yöneticisine ayrı ayrı iletişim ve ön yargı ile alakalı sorunlar soruldu, genel olarak mağaza içindeki ekip arası iletişim sıkıntılarından şikayet eden katılımcılar için Sevda Güneri şöyle önerilerde bulundu.

Şikayet odaklı değil çözüm odaklı olmamız gerektiğini, herkese laf anlatacak kadar güçlüyüm dememiz gerektiğini ve ikna kabiliyetini geliştirmemiz için beynimizdeki kelimeleri güçlendirmemizin mecbur olduğunu, söylemlerimizin olumsuz ise eylemlerimizin de  olumsuz olacağından ve iletişimi etkileyen en önemli faktörlerden birinin de  dinlemek olduğundan bahsetti. Bunun yanı sıra karşılıklı diyaloglarla ve uygulamalı pratikler yapılarak hem eğitici hem de keyifli bir süreç yaşandı.