PERAKENDECİLER ÜRETİCİYLE ELELE

Organize perakendecileri bir araya getiren en önemli birliklerden olan İstanbul PERDER, 29-30 Mayıs tarihlerinde düzenlediği Trabzon- Rize gezisinde üyeleri ve satın alma yetkilileri ile bir araya geldi.

 

Organize perakendecileri bir araya getiren en önemli birliklerden olan İstanbul PERDER,  29-30 Mayıs tarihlerinde düzenlediği Trabzon- Rize gezisinde üyeleri ve satın alma yetkilileri ile bir araya geldi. OFÇAY’ın ev sahipliğinde düzenlenen geziye katılan 130 misafir, doğa gezisinin yanı sıra fabrikaları da gezerek üretim süreci hakkında bilgilendirildi, çay üreticileriyle iş birliği imkanları görüşüldü.

İki gün boyunca keyifli bir gezi gerçekleştiren İstanbul PERDER ekibinin ilk durağı Trabzon oldu. Trabzon’un muhteşem doğa güzelliği ile buluşan ekip, OFÇAY’ın Solaklı’da bulunan çay fabrikasını da ziyaret etti. Üretim ve paketleme süreçleri ile ilgili bilgileri ilk ağızdan öğrenen perakendeciler, en doğru bilgileri tüketiciye aktarabilmek için önemli bilgiler aldılar. İkinci gün Rize’ye geçen İstanbul PERDER ekibi, buradaki üretim tesislerini de ziyaret ettikten sonra Ayder Yaylası’nın etkileyici manzarası eşliğinde, perakende sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu paylaşımı ve iletişimi güçlendirme fırsatı yakaladılar.

“Üretici ve perakendeci birlik içinde”

Düzenlenen gezi ile ilgili görüşlerini paylaşan İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, üreticilerin perakendeciler tarafından anlaşılabilmesi, üretim süreçlerinin ve koşullarının tüketiciye doğru aktarılabilmesi açısında çok yönlü faydalar sağlayan bir organizasyona imza attıklarını ifade etti. Biçen, “Bu organizasyonlar ile sektörümüzün ihtiyaç duyduğu birliktelik ve iletişim ihtiyacını karşılıyoruz.

Yapılan fabrika ziyaretlerinin üretim merkezlerini yerinde görebilmek, üretim süreçlerini anlayıp bu süreçleri doğru yorumlayarak tüketiciye doğru bilgileri aktarmak açısından önemli olduğunu belirten Biçen, bu doğru bilgi akışının perakende sektörünün gelişimine önemli katkılar sağladığının atını çizdi. Biçen ayrıca, “Satın alma yetkililerimiz ve PERDER üyelerimiz OFÇAY üretim tesislerinde çay ile ilgili doğru bilinen yanlışları öğrenebildi. Derneğimizi ve sektörümüzü dinamik tutan, gelişime ve yeniliğe katkı sağlayan bu tarz etkinliklerin devamı için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” yorumunu yaptı.

 

Gezinin sonunda İstanbul PERDER tarafından katkıları ve desteği için OFÇAYSAN A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bülent Kasap’a plaket sunuldu.