Perakende sektörü iftar yemeğinde buluştu.

TPF Geleneksel İftar Yemeği, 1.000 kişiyi aşan katılımcıyla dün akşam Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi

Türkiye Perakendeciler Federasyonu her yıl olduğu gibi bu Ramazan'da da perakende sektörünü iftar yemeğinde buluşturdu. Tarihi Çırağan Sarayı'nda gerçekleşen iftar yemeğine bini aşkın kişi katıldı. Perakendeci, üretici, tedarikçi ve perakende sektörünün temsilcilerinin hazır bulunduğu iftar programına İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da katıldı.

Vali Mutlu, Ramazan ayının barış, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının arttığı bir ay olduğunu belirterek, ülkede huzur ve güven ortamının sağlanması için her kesime büyük görevler düştüğünü söyledi. Son dönemde yaşanan gezi olaylarıyla ilgili olarak huzurun bozulmaya çalışıldığını ifade eden Mutlu, buna kimsenin izin vermemesini istedi. TPF'nin yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten Mutlu, özellikle sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında yapılan bez torba projesini desteklediklerini kaydetti. "Engelli Üretsin Doğa Kazansın" projesinin önemine değinen Mutlu, hem engelli istihdamına hem de çevreye yönelik bu projenin devamını dilediklerinin altını çizdi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Selamet Aygün, konuşmasında şunlara değindi: "Üyelerimiz ve ülkemizin ekonomisi büyüyerek yoluna devam ediyor. Bugün elde ettiğimiz başarıları geleceğe taşıyabilmek adına daha çok çalışıp, tüm paydaşlarımızla birlikteliğimizi daha da geliştirerek yolumuza devam etmeliyiz. Sektörümüzü geleceğe taşıyacak en önemli unsurun nitelikli insan kaynağı olduğunun bilincindeyiz. İnsan kaynağı ile ilgili sorunların tek çözümünün eğitim olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle de en büyük yatırımı eğitime yapacağız. Ekim ayı itibariyle çok yönlü ve sürekli bir eğitim çalışmasının başlangıcını yapacağız."

 

İstanbul PERDER'in hayata geçirdiği projelere değinen İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, şirket yönetiminde görev tanımı ve önemini aktaran PERDER  Personel El Kitapçığı çalışması yapıldığını söyledi. Biçen, "Bu kitapçıklar ilerleyen günlerde üye marketlerde çalışan tüm personele dağıtılacak ve artık kimse benim görevim ne diye sormayacak.Sorumluluklarımızın bilincinde olacağız." dedi. İstanbul PERDER akademi hakkında bilgi veren Biçen, Akademi'den mezun olanlara Bilgi Üniversitesi'nden sertifika verdiklerini söyledi. Biçen sözlerini şöyle tamamladı: "1 ay sonra 55 mağaza müdürü akademiden mezun olacak. Mağaza yönetici yetiştirme sınıfı ile başladık. Şimdi ise reyoner sınıfları açacağız. Eylül ayından ilk eğitimine başlayacak olan sınıfımızın tüm eğitimleri üretici firma eğitmenlerimiz tarafından verilecek."