İstanbul PERDER’den KUÇUV Aile Evi’ne Ziyaret!

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Üyeleri, kanserli çocukların ve ailelerinin rahat konaklaması için hizmet veren Aile Evi’ni ziyaret etti

Kanser tedavisi için kent dışından gelen çocukların ailelerinin konakladığı KUÇUV Aile Evi, yardımseverlerin desteğiyle ayakta kalıyor. 4 ay önce  KAÇUV Aile Evi’nin tüm gıda ihtiyaçlarını karşılamaya başlayan İstanbul PERDER, Aile Evi'ni ziyaret etti.

KAÇUV Genel Sekreteri Gözde Kaymaz, “Ülkemizde kanser konusunda bilinç ve doktora ulaşım kolaylaştı. Bu da tedavi başarısını yıllar içinde yükseltti. Aile Evi; İstanbul dışından gelen, kanser tedavisi görmek için devlet hastanelerinde yatan ve maddi imkânları yeterli olmayan çocuk ve ailelerine, tedavi sırasında ücretsiz konaklama imkanı sunuyor. Şu anda bu evlere o kadar çok ihtiyaç var ki. Çünkü, her geçen gün bu hastalık artıyor.

 Maddi imkanı olmayan aileler  çocuklarını tedavi ettirebilmek için hastane kapılarında sefil oluyorlar. Daha fazla destek olmak, yardım elimizi daha çok aileye uzatabilmek için  bir tane de Anadolu yakasında aile evi açmak istiyoruz. Bunun için bir belediye ile görüşmeler içindeyiz. Umarım bize bu imkanı tanırlar ve bizler de ihtiyaç sahibi daha çok aileye yardım elimizi uzatmış oluruz" dedi.

Ailelere geçmiş olsun dileklerini ileten İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, "Sizlerin bu ailelere vermiş olduğunuz destek çok önemli. Moral gerektiren bir tedavi süreci var. Siz de onlara bu imkanı sağlıyorsunuz. 

Bunun için sizlere teşekkür ederiz. İstanbul PERDER olarak bizler elimizden geldiği kadar yardıma hazırız. Her ay sizin talepleriniz doğrultusunda gıda ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaret sonunda KAÇUV Genel Sekreteri Gözde Kaymaz, İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi ve Aile Evi'ni gezdirdi.