İSTANBUL PERDER ÜYE KAMPI

Üçge Grubu ev sahipliğinde gerçekleştirilen İstanbul PERDER Üye Kampı’nda “Mağazalarımızı En İyi Nasıl Yönetebiliriz” konu başlıkları değerlendirildi.

Üçge Grubu ev sahipliğinde gerçekleştirilen İstanbul PERDER Üye Kampı’nda “Mağazalarımızı En İyi Nasıl Yönetebiliriz” konu başlıkları değerlendirildi.

25-26 Ocak tarihleri arasında Üçge Grubu desteğiyle gerçekleştirilen üye kampında Perder Gelişim Platformu (PGP)  temsilcileri sunumlarını yaptı.

Üyelerimizin, şirketlerinde yapmış oldukları ölçülebilir uygulamaların paylaşımlarıyla hangi kategori aslında nasıl yönetilmelidir sorusuna tek tek cevap arandı. Sunumların ardından karşılıklı soru cevap yapılarak istişarede bulundular.

Her üyemizin firmasına artı değer kazandığı sunumlarda;

 

İlk olarak Oruç Marketleri Şarkuteri sorumlusu Ertan Çobanoğlu söz aldı ve Oruç Market olarak farkındalık yaratmak üzere  özellikle yöresel ürünlere değer verdiklerini aktardı.

Grup Hatipoğlu Satınalma Müdürü Aziz Kavak,  manav reyonu hakkında bilgi aktardı. Kavak, mağaza içerisi görselini göze ve gönüle hitap ettirerek, kalitenin  öne çıkartılması gerektiğini, manav reyonunda firelerin en aza indirilebilmesi için soğuk ve sıcaklık derecelerinin sürekli kontrol altında olması gerektiğini vurguladı.

Üçler Market İnsan Kaynakları Yöneticisi Yasemin Parlak, aidiyet duygusu kazanma; turn over oranları ve performans değerlendirmesinden söz etti. Parlak, şunları aktardı: “Çalışanlarımızın özel günlerini herzaman hatırlamıyız; doğum günü; anneler günü, babalar günü gibi.. Bu günlerde onları ufak hediyelerle sevindirmeliyiz. Biz onları ne kadar hatılarsak markamıza o kadar bağlı kalırlar. Performans yönetimi noktasında her ay değerlendirme formlarımızı dolduruyoruz. Ay sonunda çalışanlarımıza kendi durumlarıyla ilgili bilgi aktarıyoruz. Performans değerlendirlemlerinden alınan sonuçlara göre  belirlenen yüzdesel oranlar doğrultusunda zamlarını uyguluyoruz.”

Çağrı Market Satınalma Müdürü Abidin Çavuşoğlu, kasap reyonuyla ilgili bilgi aktarımında bulundu. Çavuşoğlu, Çağrı Market olarak hizmet ve kaliteden ödün vermediklerini, fiyatı hiçbir zaman öne çıkarmadıklarını söyledi.

Sarıyer Marketleri Genel Koordinatörü Zafer Yayla, her türlü verimliliği artırmakta etkili olan ölçülebilir raporlar hakkında bilgi verdi. 

İdeal Market Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sağdıç, özellikle mağaza işleyiş ve akışını düzenleyen, takip kolaylığı sağlayan, kullanıcı bazlı yetkilendirilen, hata, unutma gibi insan odaklı aksamaları oluşturulacak sistem hatırlatma düzenekleri ile takip eden web tabanlı bir yazılımla takibin nasıl kolaylaştığını aktardı.

Hakmar Market- Genel Koordinatörü Cemalettin Zırhoğlu, çalışma saatleri uygulamasının mağazalar kanadında nasıl yapılması gerektiğiyle ilgili bilgi verdi.

Doğan Marketleri Genel Koordinatörü Dursun Tokgöz ise son kullanma tarihi yaklaşmış ürünlerin nasıl kontrol edilmesi gerektiği hakkında bilgi verdi. Tokgöz, kontrol edilecek tüm raflar bir ayda devir edilecek şekilde, her güne bir kategori koyularak, takvim çıkartılması gerektiğini vurguladı.

Kapanış konuşması yapan Mopaş Marketi Genel Müdürü Reşat Narman da 2014 yılı için perakendeciliğin gittikçe zorlaştığını; rekabetin hergeçen gün arttığını bunun içinde işlerin daha planlı, sistemli, programlı yapılması,  özellikle pareto analizi uygulamasının yaparak şirketlerin kontrol edilmesi gerektiğini aktardı.

Kampta Üçge adına konuşan Okan Aras, Üçge tanıtım filminin izlenmesinin ardından sahneye çıkarak, “Herkes Üçge ile gurur duydu değil mi?” dedi ve markaya ve kaliteli ürüne verilen değer üzerine bir konuşma yaptı.

 

İstanbul PERDER üyeleri Üçge’nin aracılığıyla D.I.S.C. analizini, Levent Erol’la uygulama şansını buldu.

 

26 Ocak Pazar günü yapılan kahvaltı sohbetinde üyeler Uzman Psikolog Dilara Kızılçay ile bir araya gelerek, kuşaklar arası yaşanan farklılıklar üzerine sohbet etti.   Birçok aktivetinin yanında geleneksel hale gelen tavla turnuvası gerçekleştirildi.

 

Tavla turnuvasında kazananlar şöyle oldu:

1. Sarıyet Market-Zafer Yayla

2. Mevlana  Market-Hacı Mırat

3. Sarıyer Market- Dursun Korkmaz

 

İstanbul Perder Başkanı İhsan Biçen; ev sahipliğinden dolayı Üçge grubu adına Okan Aras ve Hayri Tuncer’e teşekkür plaketi takdim etti.