PERDER Gelişim Platformu 2’nci yılını kutluyor
27 Haziran2014

PERDER Gelişim Platformu 2’nci yılını kutluyor

İstanbul PERDER üyelerinin profesyonel yöneticilerinden oluşturulan PERDER Gelişim Platformu, 2 yıl içinde önemli projelere imza attı

İstanbul PERDER’in projelerinden biri olan PERDER Gelişim Platformu (PGP), kuruluşunun ikinci yılını kutluyor. Önceki gün (25 Haziran) bir araya gelen İstanbul PERDER yönetim kurulu ve üyeleri gerçekleştirdikleri toplantı sonrası PGP’nin 2’nci yılını hep birlikte kutladı. Tanıtımın filminin izlendiği kutlamada, PGB’ye bu döneme kadar başkanlık yapan temsilcilere de plaketleri verildi.

Ağustos 2012’de kurulan ve üye firmalarda çalışan profesyonel yöneticilerden oluşan PGP, bugüne kadar İnsan Kaynakları Uygulaması, Kategori Kırılım Çalışması, Karlılık ve Verimlilik Çalışması, Kalite ve Hijyen Yönetmeliği Çalışması, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Mevzuat Uyum Çalışması gibi önemli projelere imza attı. Yine bu dönemde İstanbul PERDER üyelerine bilgilendirme amaçlı sunumlar hazırlandı ve bu sunumlar gerek üye toplantıları, gerekse üye kamplarında üyeleriyle paylaşıldı. Ayrıca tiyatro projesi ile marketlerde yaşanan sıkıntılar üzerine skeçler hazırlanarak PGP üyeleri tarafnıdan oynandı. Mağazalar Görev Tanımları kitapçığı hazırlandı ve yakında yayınlanacak olan sektörün mevcut durumunu incelemek üzere Satın alma Anket Değerlendirmesi yapıldı.

Kurulduğu günden bu yana her 2 haftada bir çarşamba günleri dernek merkezinde toplanan PGP Üyeleri, toplantılarda gerek eğitimcileri gerekse sektörün önde gelen isimlerini ağırlayarak,  istişarelerde bulundu. Bilgi işlem, satın alma, insan kaynakları yöneticlerine yönelik olarak birçok toplantı organize edildi, sorunlar paylaşıldı. Bazı zamanlarda birlik ve beraberliği pekiştirmek, paylaşımlarını artırmak için fabrika gezileri düzenlediler. 

PGP, şuanda mağaza verimliliğini etkileyen faktörler, doğru bilinen yanlışlar ve iş sözleşmeleri üzerine çalışmalar yapıyor. PGP’nin 4’üncü dönem başkanlığını Yasemin Parlak  yürütüyor.