Perakendeciler iftar yemeğinde buluştu

Türkiye Perakendeciler Federasyonu üyeleri, Cemile Sultan Korusu'nda iş ortaklarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) üyeleri İstanbul’da Cemile Sultan Korusu’nda iş ortaklarıyla iftar yemeğinde buluştu. Perakendeci, üretici, tedarikçi ve sektörün temsilcilerinin hazır bulunduğu iftar programına yoğun ilgi vardı.

TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, yemekte yaptığı konuşmada,  federasyon olarak kuruldukları yıldan bu yana yerel perakendeciliği geliştirmek, güçlendirmek ve rekabet seviyesini yukarıya çekmek için elbirliğiyle çalıştıklarını söyledi.
380 üye, 4 bin perakende noktası, 65 binden fazla çalışanla ve toplam 10 milyar dolar ciroyla hizmet verdiklerini belirten Altunbilek, “Bildiğiniz üzere, üreticiyi, tedarikçiyi ve perakendeciyi bir araya getiren birçok organizasyonlar düzenlemekteyiz. Yaptığımız organizasyonlarla üretici ve tedarikçi firmalarımızı tüm Türkiye’deki üyelerimizle buluşturma imkânı sunmaktayız. Bizler biliyoruz ki üretici-tedarikçi ve de perakendeci ele ele vererek daha mutlu Türkiye’yi oluşturacağız. Her alanda dünya lideri markaları birlikte çıkaracağımızı inanıyoruz” dedi. 

Kendini geliştiren, değiştiren ve istikrarlı büyümesini sürdüren yerel zincirlerin, sektöre ve ekonomiye çok büyük katkı sağladığını vurgulayan Altunbilek, “Nielsen verilerine göre 2014’ün ilk çeyreğindeyse, ulusal zincirler yüzde 8 büyürken, yerel zincirler yüzde 13’lük bir büyüme göstermiştir. Bu durum müşterilerimizin tercihini yerel zincirlerden yana kullandığının göstergesidir. Tüm Türkiye’ye teşekkür ederiz”  diye konuştu.