Üretici perakendeci el ele!

Geleneksel hale gelen İstanbul PERDER Söyleşileri, yerel üreticilerle perakendecileri buluşturmaya devam ediyor

Açılış konuşmasını yapan İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, yeni dönemde üye çalışanlarına yönelik eğitim faaliyetlerine ağırlık vereceklerini belirtti. Özellikle perakende sektöründe personel eğitiminin ciddi anlamda mercek altına alınması gerektiğini vurgulayan Ulu, sürdürülebilir insan kaynağı yaratmak için bu konuya titizlikle odaklanacaklarını söyledi.

Üretici firmalarla yerel zincirlerin işbirliği konusuna da değinen Ulu, bazı üretici firmaların aynı gramajdaki ürünü başka firmalara daha düşük fiyatlarla satarak, haksız rekabet yarattıklarının dile getirdi. Dernek olarak bu gibi haksızlıklara kayıtsız kalmayacaklarının altını çizen Ulu, örgütlü bir şekilde hareket ederek gerekirse ilgili firma ile işbirliklerini sonlandırabileceklerini ifade etti. Yerel zincirlerin, Şimşek Bisküvi ile uzun yıllara dayana ticari ve dostluk ilişkisi olduğunu bildiren Ulu, her zaman yerel üreticilerin yanında olarak sektörü birlikte büyüteceklerini söyledi.

Şimşek Bisküvi Türkiye Satış Direktörü Zafer Akay, “Türkiye’de Atıştırmalık Pazarının Yapısı ve Şimşek Bisküvi’nin Hedefleri” başlıklı sunumunu katılımcılarla paylaştı. Akay, Şimşek Bisküvi’nin inovatif ürünlerle pazarda ciddi bir fark yarattığını bildirdi. Akay, çok yakında yeni bir ürünlerinin tüketicilerin beğenisine sunacaklarının müjdesini verdi.

 

Şimşek Bisküvi Pazarlama Danışmanı Seren Tümöz, firmanın “Pazarlama Stratejileri ve Pazarlama Çalışmaları”nı anlattı.

Psikolojist Stratejist Sevda Güner, “İş Dünyasında Duygusal Zekâ Stratejileri” başlıklı konuya değindi. Güner, büyük ya da küçük her firmanın mutlaka yıllık bir strateji planı olması gerektiğini vurguladı.

Programın sonunda Dr. Şaban Kızıldağ, Mazaret Yok! felsefesi altında Motivasyon, Ekip Çalışması, Biz Bilinci, Kurum İçi İletişim, Başarının Anahtarları başlıklı konulara değindi. Katılımcıların aktif olarak katıldığı bu bölüm keyifli anlara sahne oldu.

 

 

Program, plaket takdimi ile sona erdi.