İstanbul PERDER eğitimleri başladı

İstanbul PERDER, yeni dönem eğitim çalışmaları kapsamında reyoner ve kasiyerlere yönelik olarak “Alışverişçi Psikolojisi” eğitimi düzenledi

 

Önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da üye çalışanlarına yönelik eğitimler düzenleyen İstanbul PERDER, Unilever ile yapmış olduğu işbirliği kapsamında ilk olarak reyoner ve kasiyerlerin katıldığı workshop eğitimleri gerçekleştirdi. Katılımcılara daha sonra “Alışverişçi Psikolojisi” başlıklı eğitim verildi.

İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, perakende sektörünün en önemli sorunlarından birinin kalifiye personel açığı olduğunu söyledi. Ulu, çalışanların uzmanlık alanlarına göre gerçekleştirecekleri eğitimlerle bu açığı gidermeye çalışacaklarını ifade etti. Eğitim çalışmalarına destek veren üretici firmaların, bu konuyu sahiplenmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ulu, “Sektörün kanayan yarasını birlikte iyileştireceğiz” dedi.

Alışverişçi Psikolojisi ile başlayan eğitimler; İletişim, Takım Çalışması, Müşteri İlişkileri ve Beden Dili konularıyla devam edecek.