İstanbul PERDER, Banvit’te…

İstanbul PERDER üyeleri, Banvit üretim tesislerini ziyaret etti. İstanbul PERDER üyeleri ve üye mağazaların kategori yöneticileri Banvit’in Bandırma’da bulunan kırmızı et ve tavuk üretim tesislerini ziyaret etti.

Program, Banvit Genel Müdürü Turgut Görener’in, hoşgeldiniz konuşması ile başladı. Görener, İstanbul PERDER’i ağırlamaktan çok mutlu olduklarını ve ilk defa  bu kadar  kalabalık bir grubu ağırladıklarını dile getirdi. Ardından Banvit’in kuruluşundan bugünlere nasıl geldiğini anlatan tanıtım filmini seyredildi.

Banvit Kalite Güvence Direktörü Çiğdem Kızılay Karaoğlu; kalite güvence sistemleri, üretim, ar-ge yatırımları ve hizmet odaklı yaklaşımlarını aktardı.

Konuşmaların sonunda, beyaz etle ilgili sürekli gündemde olan konular hakkında sorulan sorular cevaplandı.

Banvit Satış ve Pazarlama Müdürü Nerdin Alp öncülüğünde merkez tesisi, Külefli Besi Çiftliği, kırmızı et ve tavuk kesimhanesi ile ileri işlem tesisleri gezilerek, ürünlerin hangi aşamalardan geçerek tüketiciye sunulduğu yerinde incelendi.

İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, “Bizleri ağırladığı için Banvit ailesine teşekkür ederim. İki gün boyunca sizerin misafiri olmak, kırmızı et ve tavuğun her işlem aşamasını görmek bizleri memnun etti. Sizlerin de söylediği gibi, “Daha iyiye, daha ileriye birlikte el ele” felsefinizle biz yerel perakendeciler olarak sizin yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarınızda başarılar dilerim. Geziden önce üyelerimizin, Banvit’in büyüklüğünü bu denli bildiğini sanmıyorum. Üretim koşulları Avrupa düzeyinde olan bir firmayı ziyaret ettik. Ben de her şeyden önce bir tüketiciyim ve bir tüketici olarak gezip gördüğüm üretim koşullarından tatmin oldum. Gezimize katılan tüm üyelerimiz memnuniyetlerini dile getirdi. Bir diğer dikkat edilecek konu da bu gezimizin Banvit’e sağlayacağı katkı. Banvit ulusal marketler düzeyinde güçlü bir ağa sahip ama kendilerinin de söylediği gibi yerel marketlerde bu ağ, pazarda önemli bir güce ulaşmış büyük bir firma için yeterli değil. Bundan sonra yerel zincirlerle de daha kuvvetli bir ilişki kuracaklar. Bizim raflarımız aracılığıyla da yeni müşterilere ulaşacaklar” dedi.

Programın sonunda İstanbul PERDER Başkanı Ramazn Ulu, Banvit Genel Müdürü Turgut Görener’e; Görner de, Ulu’ya günün anlam ve önemine istinaden plaket takdim etti.