İstanbul PERDER 2014 yılı değerlendirmesi

Sevgili Dostlarım, İstanbul PERDER kurulduğu günden bu yana her geçen gün kendini geliştirmekte ve yenilemektedir. Derneğimiz; sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında uyum, güven ve iş birliğini sağlamak, sektörü ilgilendiren yasal çalışmalara katkıda bulunmak, tüketicilerin doğru alış veriş yapmaları için gerekli önlemleri almak, üyelerinin daha ileri bir düzeye ulaşmalarına yardımcı olmak ve en önemlisi kalifiye personel yetiştirmek üzere eğitim çalışmaları yapmaktadır.

Bu kapsamda derneğimiz 2014 yılında da bu çalışmalarına devam etmiştir.

 

2014 yılına başlarken bir yıl boyunca yapmayı planladığımız projelerimizi aktarmak üzere ilk olarak bir üye kampı yaptık. Kalifiye personel yetiştirmek üzere kasiyer, reyoner, şarküteri ve mağaza müdürlerimize yönelik olarak dernek merkezimizde eğitimler düzenledik. Verilen bu eğitmlerde,özellikle müşteri ilişkileri ve takım çalışması konularına yoğunlaştık.Üretici-perakendeci ilişkilerini daha sağlıklı tutmak, üretimi yakından görebilmek adına birçok fabrika gezisi düzenledik. Ayrıca yapılan bu fabrika gezileri sayesinde çalışmakta olduğumuz firmaları daha yakından tanıyarak, işbirliklerimizi güçlendirme fırsatına sahip olduk. Üyelerimize sektörümüzle ilgili gelişmeleri aktarabilmek için sponsor firmalarımızın ev sahipliğinde sabah kahvaltıları düzenledik. Yapmış olduğumuz kahvaltı programlarımızda,alanında uzman kişiler vasıtasıyla üyerlerimize değerli bilgiler aktarmayı hedefledik. Yine firma yöneticilerimizin gelişimine katkı sunabilmek adına PERDER Söyleşi programları düzenledik.Onbir ayın sultanı olan mübarek Ramazan ayında Federasyonumuzla birlikte, sektörümüzün birlik ve beraberliğini sağlamak adına, üretici-tedarikci ve perakendeci dostlarımızla birlikte bir iftar yemeği düzenledik. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ile görüşmelerimizi sıklaştırıp, hepimizin ortak sorunu olan ilçelerdeki farklı uygulamalarla ilgili şikayetlerimizi dile getirdik, çözüm önerilerimizi sunduk. Ve bu konuyla ilgili olarak İTO  iş birliği ile bir panel düzenledik. Derneğimizin 2 yıl önce hayata geçirmiş olduğu en büyük projelerinden olan ve profesyonel yöneticilierimizden  oluşan Perder Gelişim Platformumuz ( PGP) üyelerimizi bilgilendirici, yönlendirici bir çok proje çalışması yapmış ve bunları Kasım ayında yapılan üyelere özel bir etkinlikte sunmuştur. Yine aynı şekilde bu yıl dernek tüzüğümüzüde bir değişiklik yaparak, aynı firmadan ikinci bir isme de üye olma olanağı sunduk.

2014 yılı içinde yeni üyeler hedefledik ve sektörümüzün değerli firmalarını da üye olarak aramıza kattık. Birçok sivil toplum kuruluşu ve sektörel basınımızla   ilişkilerimizi güçlendirmek adına görüşmeler yaptık. Federasyonumuzun üyelerine özel olarak gerçekleştirdiği perakende konferanslarına birlikte katılım sağlayarak, değerli bilgiler edinmeye çalıştık.

 Sosyal sorumluluk projerleri kapsamında TOFD ve KAÇUV’a  gerek maddi gerekse manevi yönden her zaman olduğu gibi destek olduk. PERDER Gelişim Platformumuz (PGP) da oluşturmuş oldukları bütçe ile UNICEF’e bağlı atıl bir okulun sınıfını yeniden yaptırdı.

 Değerli Dostlarım; yukarıda bahsetmiş olduğum gibi İstanbul PERDER, planlamış olduğu hedefler doğrultusunda 2014 yılını başarılı ve etkin bir şekilde tamamlamış bulunmaktadır.

 Bu bilgiler ışığında 2015 yılının da, derneğimiz üyelerine ve gıda perakende sektörüne hayırlı bir sene olmasını temenni ederiz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalardaki başarımızda kuşkusuz dernek yönetim kurulu ve üyelerimizin emekleri tartışılmaz. Bu vesile ile kendilerine teşekkür ederek; yeni yılın sektörümüz ve derneğimiz için mutlu, başarılı ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum.

 

Ramazan Ulu

İstanbul PERDER

Yönetim Kurulu Başkanı