İstanbul PERDER’in sektörü güçlendirme toplantıları 24 Mart’ta başlıyor

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu'na (TPF) bağlı İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER), üretici ve perakendeci işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla "Birlikte Güçlüyüz" panellerine başlıyor. 3 ayda bir yapılacak panellerin ilki 24 Mart 2016 Perşembe günü süt ve süt ürünleri ile işlenmiş et ve et ürünlerine yönelik gerçekleştirilecek.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı olarak çalışmalarını sürdüren İstanbul PERDER, perakende sektöründeki işbirliklerini “Birlikte Güçlüyüz” panelleriyle güçlendirecek.

İstanbul PERDER’in yerli ve yerel market projeleri kapsamında Aralık 2015’te gerçekleştirilen “Yerli Market Haftası” etkinliğinde duyurulan sektör buluşmaları, 24 Mart 2016’da hayata geçiriliyor. Perakende sektöründe üretici ve tedarikçi işbirliğini artırmak, güçlendirmek, sektörde yaşanan sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla 3 ayda bir düzenlenecek panellerin ilki süt ve süt ürünleri ile işlenmiş et ve et ürünleri kategorilerine yönelik gerçekleştirilecek.

 

İTO Eminönü Meclis Salonu’nda TPF Koordinatörü Zafer Yayla moderatörlüğünde gerçekleştirilecek “Birlikte Güçlüyüz” panelinin konuşmacıları arasında; Danet Genel Müdürü Sait Uluçay, Şenpiliç Satış Genel Müdür Yardımcısı Faik Üçer, Sütaş Perakende Direktörü Reşit Ertunç,, Çağrı Market Gıda Satınalma Müdürü İlker Dişçeken, Onur Market Kategori Müdürü İsmail Beyse, Sarıyer Market Kategori Müdürü Hülya Yeten ve Perakende Uzmanı Ercüment Tunçalp yer alacak.

              Yapılacak olan panele tüm süt ve süt ürünleri ile işlenmiş et ve et ürünleri kategori temsilcileri davetli olup, katılım ücretsizdir.