İstanbul PERDER’den kadın istihdamına destek

İstanbul PERDER, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliğiyle İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezi tarafından geliştirilen projede yer alarak kadın istihdamını destekliyor

 

Proje, ülke ekonomisinde kadın iş gücünü arttırmaya yönelik olarak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Proje Yönetim Merkezi tarafından hazırlandı. İstanbul Kalkınma Ajansı 2015 yılı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye layık görülen projenin amaçları; "Toplumsal ve ekonomik kalkınma sürecinde kadınların etkin biçimde yer alması, kadınların iş gücüne katılımının ve istihdamının arttırılması, bireysel ve toplumsal açıdan sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleştirilebilmesi ve bu çerçevede kadın istihdamının artması, kadın yoksulluğunun önlenmesi" olarak belirlendi.

 İstanbul PERDER'in desteklediği projenin diğer destekçileri ise İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Esenler Belediyesi, Üsküdar Belediyesi, Sosyal Politikalar Derneği, Ruh Sağlığı Derneği, UCLG-MEVA ve WALD.

İstanbul PERDER proje kapsamında bugüne kadar 3 tane kasiyer sınıfı açtı.

Bu sınıflarda 100 kadın kasiyer,  Eğitmen Fezanur Aykaç tarafından 4 haftalık eğitime tabi tutulacak. Eğitim konu başlıkları ise "Müşteri Memnuniyeti", "% 100 İletişim", "Zor Durumlarla Başetmek ve Kasada Yapılan Hatalar", "Takım Olarak Kazanmak" şeklinde. 

Kurulduğu günden itibaren eğitim çalışmalarına büyük önem veren İstanbul PERDER bu çalışmasıyla hem kadın istihdamını desteklemek adına son derece anlamlı bir projeye destek vermiş oluyor hem de sektörün gelişimi adına bir değer daha yaratıyor.