SEKTÖRÜN EN ETKİN İŞ PLATFORMU YMH, YARIN BAŞLIYOR
30 Ocak2017

SEKTÖRÜN EN ETKİN İŞ PLATFORMU YMH, YARIN BAŞLIYOR

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Yerli Market Haftası, yerel marketler ile üretici firmaları bir araya getirerek güçlü bir sinerji oluşturmayı hedefliyor.

31 Ocak-1 Şubat tarihlerinde Hilton Convention Center'da ikinci kez gerçekleşecek olan etkinlik, üretici, tedarikçi ve İstanbul PERDER'e üye olan yerel perakende zincirlerini aynı çatı altında buluşturacak. Yerel ve yerli işletmelerin birbirlerini tanımaları, dayanışma kurmaları ve sektöre olumlu yönde katkıda bulunabilmeleri maksadıyla oluşturulan sivil toplum örgütü PERDER ve özgün projeleriyle adından söz ettiren PİN Grup, iş birliğiyle gerçekleştirilen Yerli Market Haftası üretici firmalar ve yerli maket zincirleri arasındaki sinerjiyi artırmayı hedefliyor.

Etkinlik sektörden olumlu not aldı

Etkinliğin önemine değinen İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) Başkanı Ramazan Ulu  "Geçen yıl ilkini yapmamıza rağmen etkinlik sektörde çok büyük etki yarattı. Özellikle yerellere ulaşamadığı söyleyen tedarikçilerimizin satış müdürleri ile perakendecilerin satın alma müdürlerini bir araya getirmemiz sektörden fazlasıyla olumlu not aldı. Etkinlik sonrası yaptığımız araştırmalar ve değerlendirmelerle projenin geliştirilerek devam etmesine karar verdik ve bu yıl da ikincisini gerçekleştireceğiz." sözleriyle Yerli Market Haftası'nın sağladığı olumlu etkilerin altını çizdi.

B2B görüşmeleri çok önemsiyoruz

Tedarikçi firmalardan oldukça olumlu dönüşler aldıklarını belirten Ulu, "Etkinliği öne çıkaran en önemli konu B2B iş görüşmeleridir. Hem bizi hem de tedarikçimizi mutlu eden en hassas nokta da budur." diyerek Yerli Market Haftası'nın sektöre sağladığı desteğe vurgu yaptı.

Tahminimizin üzerinde dönüş aldık

Yerli Market Haftası'nın ikinci yılında projeye dair beklenti ve hedeflerde gelinen noktayı değerlendiren Ulu, "Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz bu faaliyetimize İstanbul PERDER Yönetim Kurulumuz ile bir ay önce karar verdik ve konu ile ilgili hemen bir komisyon oluşturduk. İlk duyurularımızı yaptığımızda tahminimizin üstünde dönüşler aldık. Programımıza 15 gün kala tüm destek veren firmalarımız ile proje ortağımız olan PİN Grup program içeriğini oluşturmaya başladı. Bu da bize projemizin sektör tarafından ne kadar sahiplenildiğini kanıtlamış oldu." dedi.

Bizler sektörün sigortasıyız

Yıl içinde sektörün önemli isimleriyle bir araya gelip nasıl daha faydalı olunabileceğine dair değerlendirmeler yaptıklarını belirten Ulu;  "Çünkü bizler perakendenin sigortasıyız. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz etkinliğin teması  "BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ" idi. Bu yılın tema başlığı ise "PAYLAŞMAK" olacak." sözleriyle Yerli Market Haftası'nın ikinci yılında sahiplendiği misyona da vurgu yaptı.