İstanbul PERDER Üyeleri Mutlu Makarna’yı ziyaret etti.

İstanbul PERDER Üyeleri, “Üretici-Perakendeci Buluşmaları” kapsamında Mutlu Makarna Fabrikası’na ziyaret gerçekleştirdi.

İstanbul PERDER üyeleri 18/19 Nisan tarihleri arasında çalışmakta olduğu iş ortaklarının üretim süreçlerinin, fabrika standartlarının yerinde görülmesi’ adına Gaziantep’in köklü firmalarından olan Mutlu Makarna’ nın fabrikasını ziyaret etti. Fabrika gezisine İpekyolu Perder Üyeleri’de katılım sağladı. Gaziantep bölgesinde 1972 yılında irmik ve makarna üretimi ile başlayan Mutlu Makarna’nın fabrika gezisine katılım yoğun ilgi gördü. Mutlu Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Göymen ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Göymen ev sahipliğinde gerçekleştirilen fabrika gezisinde tamamen otomatik, el değmeden, entegre, modern üretimler yakından görülerek, bilgi paylaşımında bulunuldu. Mutlu Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Göymen, en son teknoloji makineleriyle yapılan üretim ile birçok çeşidiyle Orta Doğu, Avrupa, Asya, Afrika ülkeleri başta olmak üzere 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapmış olduklarını aktardı. Bundan sonraki süreçte de Mutlu Makarna olarak daha çok noktada bulunmak istediklerini dile getirdi.

Fabrika gezisinin ardından Y.K. Üyesi Ali Göymen Grand Otel’de Mutlu Makarna’nın en son çıkarmış oldukları ürünlerle ilgili bir sunum yapılarak katılımcılara bilgi aktarıldı. Göymen, sunumunun ardından tüm katılımcılara teşekkür ederek, İstanbul PERDER Üyeleri ve İpekyolu Perder Üyelerini ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu da bu bölümde bir konuşma yaptı ve şunları aktardı: “Gaziantep’in köklü firmalarından biri olan Mutlu Makarna’nın misafiri olmaktan büyük onur duyduklarını, yerel perakendeci olarak her zaman yerli üretici firmalarımızı desteklediğimizi belirtmek isterim. Genç arkadaşlarımızı bu kadar canla başla çalışırken görmek bizleri çok mutlu ediyor. Bundan sonraki süreçted e başarılarının devamını ve bu heyecanlarını hiçbir zaman kaybetmemelerini diliyorum dedi. Sunum ve konuşmaların ardından plaket töreni gerçekleştirildi. Organizasyonun ilk günü, akşam sıra gecesinde hep birlikte yenilen yemek ile son buldu.

İkinci gün İstanbul PERDER , İpekyolu Perder ve Mutlu Makarna ailesi olarak Gaziantep Ticaret Odası ve Sanayi odası ziyaretleri gerçekleştirildi. Ardından yapılan Gaziantep şehir gezisi ile program son buldu.