İstanbul PERDER Üyeleri Market Ekipmanları Konferansı’nda bir araya geldi.

Ortakalan Yayıncılık, Türkiye Yerel Zincirler Raporu’nun sonuçlarıyla perakende sektörünün dününe ve yarınına ışık tutan “Perakende Geleceğe Bakıyor”un ikincisini, 12 Eylül’de WOW Convention Center’da ulusal ölçekte gerçekleştirdi. ‘’Teknik Kadro Buluşuyor’’ sloganıyla gerçekleştirilen Market Ekipman ve Teknolojileri Konferansı’nın ikincisi de, Türkiye Yerel Zincirler Raporu’nun değerlendirilmesi öncesinde sahne aldı.

Market Ekipman ve Teknolojileri Konferansı'nın açılış konuşmasını İstanbul PERDER Başkanı Sayın Ramazan Ulu yaptı. Rekabetin gittikçe zorlaştığı günümüzde, perakendenin verimliliği sağlamak adına en önemli gündem maddelerinden birinin teknoloji haline geldiğini belirten Ulu, bu alandaki özel yayınları, katalog çalışmaları ve Market Ekipmanları ve Teknolojileri sektörünü özel olarak ele alan konferansları perakendecilerle buluşturması nedeniyle Ortakalan'ın çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini söyledi.

İstanbul PERDER Başkanı Sayın Ramazan Ulu ayrıca yerel zincirlerin gelişimi ve geldiği noktayı ölçülebilir ve karşılaştırmalı verilerle anlatan ve bu veriler ışığında geleceğe dair hedefler belirlenmesine ışık tutan Türkiye Yerel Zincirler Raporu'nu sektörle buluşturduğu için Ortakalan Ekibi'ni tebrik etti. Ramazan Ulu'nun açılış konuşmasının ardından Market Ekipmanları ve Teknoloji Konferansı'nın sunumlarına geçildi.

Perakende Geleceğe Bakıyor'un akşam bölümünde ise Ortakalan Editörü Emre Durdu tarafından Türkiye Yerel Zincirler Raporu'nun yeni baskısında yer alan verilerin sektöre açıklanmasının ardından Moderatörlüğü İstanbul PERDER Kurucu Başkanı Erdal Tüfekçi tarafından gerçekleştirilen "Perakende Geleceğe Nasıl Bakıyor?" başlıklı oturum gerçekleştirildi. Oturumda Makro Market Grup Şirketler Başkanı Şeref Songör, Happy Center Genel Müdürü Yavuz Altun ve Onur Market İcra Kurulu Başkanı Cemal Özen perakendeci gözüyle verileri değerlendirdi ve sektörün geleceğine dair öngörülerini paylaştı. Oturum boyunca katılımcıların tartışılan her maddeyle ilgili soruları alındı ve değerlendirmeler tüm katılımcılarla birlikte interaktif şekilde gerçekleştirildi.