İstanbul PERDER Viking Temizlik’i ziyaret etti

İstanbul PERDER Üyeleri, 'Üretici-Perakendeci Buluşmaları' kapsamında Viking Temizlik Fabrikası'na ziyaret gerçekleştirdi İstanbul PERDER Üyeleri’nin ‘İş ortaklarının üretim süreçlerinin yerinde görülmesi’ ile ilgili gerçekleştirdiği ziyaretlere Viking Temizlik Fabrikası ile devam edildi.

İzmir Kemalpaşa’da bulanan fabrikada Viking Temizlik ve Kozmetik Ürünleri İcra Kurulu Başkanı Hayrettin Avcı tarafından karşılanan İstanbul PERDER Üyeleri, üretimle ilgili bölümleri, teknik yöneticilerin konuyla ilgili açıklamalarıyla birlikte inceledi. Fabrika gezisinin ardından İstanbul PERDER Üyeleri’ne Viking Temizlik’in geçmişten bugüne gelişimi ve hedeflerini anlatan sunum gerçekleştirildi.

Bu bölümde söz alan Viking Temizlik ve Kozmetik Ürünleri İcra Kurulu Başkanı Hayrettin Avcı, şunları aktardı:“Yerli bir firma olarak bugün burada İstanbul PERDER Üyeleri’ni ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 53 bin metrekare toplam alan üzerine kurulu fabrikamız, 214 bin ton yıllık üretim kapasitesine sahip. ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 kalite standartları çerçevesinde üretim gerçekleştirmekle kalmayıp atık yönetimi ve enerji tasarrufu konusunda ÇEVKO ve EBSO gibi saygın kuruluşlardan birçok ödül almış bir fabrikadır. Bunun yanı sıra 2010 yılında TÜBİTAK ve T.C. Sanayi Bakanlığı’nın destekleri ve işbirliği ile başlattığımız çalışmalarla diğer bir şirketimiz olan Avcı Kimya bünyesinde yerli hammadde üretimi konusunda çok önem verdiğimiz, ülkemizin de geleceğine önemli fayda sağlayacağını düşündüğümüz ‘yerli hammadde üretimi’ çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Ayrıca yine yerli sanayinin gelişimi adına sorumluluk üstlenerek gerçekleştirdiğimiz ve 2005’ten bugüne gelişimini her geçen yıl artırarak sürdüren Vikipack markasıyla paketleme fabrika yatırımımız da bu entegre tesis içinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Viking Temizlik olarak, özellikle de fiyat-kalite orantısında hem perakendecileri hem tüketicileri son derece memnun eden performansa sahip ürünlerimizle iç pazarda tüm Türkiye’yi kapsayan bir marka olarak büyürken 60’tan fazla ülkeye de ihracat gerçekleştiriyoruz”. Avcı ayrıca Viking Temizlik’in Marmara Bölgesi’ndeki gelişim hedefi ve yakın tarihte kamuoyu ile paylaşılacak yeni konsept ürünleriyle ilgili de bilgi aktardı:“Viking Temizlik, tüm ürünlerde Türkiye genelinde yüzde 4 pazar payına sahip. Hedefimiz orta vadede bunu yüzde 7, uzun vadede ise yüzde 10’a çıkarmak. Bunu yapabilecek inovatif atılımları gerçekleştiren ve bu hedeflere ulaşabilecek organizasyon yetkinliğine sahip bir firmayız. Geleceğe yönelik hedeflerimiz içinde Marmara Bölgesi ve başta elbette ki İstanbul bizim için çok önemli. Daha etkin olmayı hedeflediğimiz Marmara Bölgesi için de geçtiğimiz yıl başlatılan çalışmamızla İstanbul’da satış kadromuzu yeniledik ve genişlettik. Sizlerle olan işbirliğimizi bu çerçevede çok daha ileri noktalara taşımayı ve yerli bir marka olarak, yerli perakendenin temsilcisi olan İstanbul PERDER Üyeleri ile çok çok daha etkin şekilde çalışmayı istiyoruz. Bu amaçlarımızı da destekleyecek nitelikte, son derece farklı ve ses getirecek yeni konsept ürünlerimizin lansmanını 2018 yılının ilk günlerinde İstanbul’da gerçekleştireceğimiz toplantıda gerçekleştireceğimizin de müjdesini ilk defa sizlerle paylaşıyoruz”.

Tanıtım sunumunda daha sonra Viking Temizlik ve Kozmetik Ürünleri Pazarlama Müdürü Gökçe Hatipoğlu tarafından üretim portföyü içindeki grupların performansı, pazarlama faaliyetlerinde perakendecilerle gerçekleştirilen işbirlikleri, sosyal sorumluluk çalışmaları ve Viking Temizlik’in bu alanlarda İstanbul’daki hedeflenen projeleriyle ilgili bilgiler aktarıldı.

Sunumun ardından söz alan İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, aktarılan bilgileri ilgiyle dinlediklerini ve yerli bir marka olarak Viking Temizlik’in üretim süreçlerinde geldiği noktayı ve gelişimi görmekten sektör adına büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Viking Temizlik’in gösterdiği bu gelişimle ve üretim kalitesiyle artık İstanbul başta olmak üzere farklı bölgelerde de daha üst sıralara çıkmayı hak ettiğini belirten Ulu, “Umuyoruz bu toplantı ve sonrasında yeni ürünlerle ilgili gerçekleştirilecek olan lansman, hedeflediğiniz sonuçlara ulaşmanız adına vesile olacaktır. Bizler her zaman yerli markalarımızın geliştiğini görmekten samimi şekilde mutluluk duyuyoruz. Viking Temizlik zaten bildiğimiz, kalitesine ve ürünlerinin iyi performansına aşina olduğumuz bir firma. Bugün burada üretim süreçlerini de görerek standartlar konusundaki hassasiyetinize bir kez daha tanık olduk. Doğru işler yapan ve doğru yönetilen firmaların, rekabet şartları ne kadar çetin olursa olsun gelişeceğine ve yaptıklarının karşılığını alacağına her zaman inanıyorum. Viking Temizlik’in de bu çerçevede doğruları uygulayan bir firma olarak geleceğinin parlak, önünün açık olduğunu düşünüyorum, başarılar diliyorum” dedi.

Toplantıda ayrıca Viking Temizlik ve Kozmetik Ürünleri İcra Kurulu Başkanı Hayrettin Avcı tarafından İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu’ya ziyaretin hatırası olarak bir plaket takdim edildi. Fabrika gezisinin ardından organizasyonun ilk gün programı, Simge Balık Restoran’da Viking Temizlik Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yönetim Ekibi ile İstanbul PERDER Üyeleri’nin birlikte katıldıkları yemekle son buldu.

Organizasyonun ikinci gününde ise İzmir’in tarihi ve turistik beldelerinden Şirince’ye bir gezi düzenlendi. Gezi esnasında yol boyunca profesyonel rehberler tarafından perakendecilere İzmir’in tarihsel gelişimi ve turistik yapılarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler aktarıldı.