Anadolu’daki tedarikçiyi İstanbullu ile buluşturan fuar, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile İstanbul Valisi Vasip Şahin’in katıldığı törenle açıldı

Yerli Market Haftası Fuarı 2000 B2B görüşme ile Anadolu’daki tedarikçiye İstanbul yolunu açacak.

İstanbul Perakendeciler Derneği’nin (İstanbul PERDER) düzenlediği Yerli Market Haftası Fuarı, zincir marketler ile Anadolu’daki küçük ve orta ölçekli tedarikçiler üçüncü kez buluşturdu. Pin Grup işbirliği ile düzenlenen ve bugün açılışı yapılan fuar, İstanbul merkezli yerli market zincirleri ile tedarikçiler arasında 2 binin üstünde B2B görüşmeye sahne olacak. İstanbul Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER) Başkanı Ramazan Ulu, açılıştaki konuşmasında 45 market zincirinin 1509 noktada güvenilir ve sağlıklı ürünü en uygun fiyata tüketiciye sunmanın gayreti içinde olduklarını söyledi. Yerli marketlerin ürün çeşitliliklerinin arttırılmasında Anadolu’daki tedarikçilerin büyük payı olduğunun altını çizen Ramazan Ulu, şunları söyledi:

YERLİ MARKETLERİ SEKTÖRÜN SİGORTASI OLARAK DEĞERLENDİRİYORUZ

“Türkiye’de toplam market satışlarının yaklaşık yüzde 40’ı yerel marketler tarafından yapılıyor. Biz ürün çeşitliliğim izi arttırmak için Anadolu’daki küçük ve orta ölçekli tedarikçilere ulaşmak, onları da İstanbul tüketicisiyle buluşturmak istiyoruz. Bu anlamda yerli marketlerimizi sektörün sigortası olarak değerlendiriyor, İstanbul PERDER’i de gıda perakendeciliğinin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olarak görüyoruz. Daha önce iki kez düzenlediğimiz fuarda çok önemli iş birliklerine imza attık. İki gün sürecek üçüncü organizasyonumuzda da çeşitli sektörel etkinliklerin yanı sıra market zincirlerimiz ile tedarikçilerimiz arasında 2 binin üzerinde B2B görüşme gerçekleşecek. Bu görüşmelerin sonucunda yeni iş birliklerine imza atılacağına inanıyorum.” Ramazan Ulu, “Birlikte Güçlüyüz” ana temasıyla düzenledikleri fuarda her yıl yeni bir mesajı işlediklerini bu yılın mesajının ise “Ritim ve Çeşitlilik” olduğunu sözlerine ekledi.

VALİ VASİP ŞAHİN: DENETİMLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise devlet olarak denetimlere büyük önem verdiklerini söyledi. Özdenetimin önemine vurgu yapan Vasip Şahin, “Sağlıklı ve kaliteli ürünler raflarda olmalı ki işimiz kolaylaşsın” diye konuştu. Yerli Market Haftası Fuarı’nda yabancı markaların fazlalığına dikkat çeken Şahin, yerli markalarla Türkiye’yi ve değerlerini dünyaya tanıtmak için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Üçüncüsü düzenlenen Yerli Market Haftası Fuarı’nın açılış törenine İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek de katıldı.

Görsel: İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy (soldan 5.) İstanbul Valisi Vasip Şahin (soldan 6.) İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu (soldan 7.) Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek (soldan 8.)