Biçen’de Kitap Okuma Günleri Devam Ediyor.

Biçen ’de 3 yıldır sürdürülen gelenek 2018’de de devam ettiriliyor. Haftada 2 gün iki farklı grup olarak kitap okuma saati düzenleniyor. Bu güzel uygulama ile ilgili Biçen İnsan Kaynakları Müdürü Eyüp Biçen ’den kısa bilgi aldık:

Biçen ekibi olarak 3 yıl önce başlattığımız kitap okuma saatleri bizim için çok değerli. Çalışma saatleri içinde bazen birbirimizi tam anlamıyla tanıyamayabiliyoruz. Bu uygulama ile birbirimizi daha yakından tanıyoruz, burada çok özel yaşamlarımızla ilgili paylaşımlar yapıldığı için de farklı yönlerimizi keşfetme fırsatı buluyoruz. Kitap seçimini hep birlikte yapıyoruz. Tercihlerimiz İş hayatı, kişisel gelişim kitapları olabildiği gibi hikâye, roman türlerinden de olabiliyor. Okuma saatlerini, bazı zamanlarda mevsime uygun farklı mekânlarda yapabiliyoruz.

Bu hafta iki grup olarak farklı iki kitaba başladık. Birinci Grubumuzla Jose Mauro De Vasconcelos'un şeker Portakalı adlı kitabına başladık. Şeker Portakalı, ''günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü'' dür.

İkinci grubumuz ise seçimini bir psikoloji kitabı olan, Daniel GOLEMAN'ın "Duygusal Zekâ Neden IQ'dan daha önemlidir?"   adlı eserinden yana kullandı.

Duygusal Zeka Kişinin kendi duygularını anlaması, başkalarının duygusuna empati beslemesini sağlıyor, yaşamımızın tek nedeni olan mutlu olmak ve mutlu etmeye yarıyor.

Bizde daha fazla mutlu olmak ve mutlu etmek için heyecanla okumaya devam edeceğiz.