İstanbul PERDER, kategori yöneticilerini buluşturdu
11 Nisan2019

İstanbul PERDER, kategori yöneticilerini buluşturdu

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Üyeleri ve üye firmaların kategori yöneticileri, PERDER Gelişim Platformu üyeleri ile İTO Cemile Sultan Korusu Tesisleri’nde bir araya geldi Kahvaltı ile birlikte gerçekleştirilen toplantı programının açılışını İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu gerçekleştirdi. Ulu, gündemin yoğun olduğu bir dönemde katılım sağlayan yöneticilere teşekkür ederek, sürekli iletişim halinde olmanın ve sektörün doğru gelişimi adına bütün dernek üyelerinin, sektörün tüm paydaşlarının fikirlerini ortaya koyarak birlikte çözüm üretmesinin önemine vurgu yaptı.

Ulu toplantının içerik ve amacının da bu ortak iletişimi güçlendirmek olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

 "Kuşkusuz ağırlıklı olarak firma sahipleri veya yönetim kurulu üyelerimizle gerçekleştirdiğimiz toplantılar da son derece önemli ama bizlerin aynı zamanda firmalarımızdaki yönetim ekiplerinin de görüşlerini dinlemeye ihtiyacımız var. Bu çerçevede bu toplantıları son derece değerli buluyorum, kategori yöneticilerimiz, satın alma yöneticilerimiz ve gençlerimizin bir arada olduğu PERDER Gelişim Platformu'nun (PGP) üyelerinin fikirlerini, önerilerini dinleyerek bizlerin ufkunun genişlediğini düşünüyorum".

PGP Dönem Başkanı Hülya Yeten yaptığı konuşmada sektörün gelişimi adına çözüm önerilerini tartışmak için bir arada olmanın öneminin altını çizdi ve ‘tedarikçi ilişkileri', ‘maliyet yönetimi', ‘yasal düzenlemelerin sektöre etkisi' başlıklarında gündemdeki konuları hatırlatarak; "Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor ve görüş ve önerilerini bekliyoruz" diyerek sözü katılımcılara bıraktı.

Pek çok konunun ele alındığı ve beyin fırtınasıyla geçen toplantı boyunca özellikle kar marjlarının maliyetlerle doğru orantıda ilerlemiyor oluşu öne çıktı. Katılımcılar bu konuyla ilgili ortak akılda buluşarak hareket edilmesi gerektiğini ve yasal düzenlemelerle ilgili sektörün gerçeklerinin anlatılması yönünde daha aktif çalışmalar yapılması gerektiğini dile getirdi. Toplantı sonunda Perder Gelişim Platformu Başkanı Hülya Yeten, farklı kategorilerdeki yöneticilerini bir araya getiren ve fikirlerini ortaya koyan bu tip toplantıların sürekli şekilde devam edeceğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.