İstanbul PERDER’de bayrak değişimi

PERDER İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendecileri Derneği Olağan Genel Kurul toplantısı Cemile Sultan Korusu'nda gerçekleştirildi.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu'na bağlı olarak çalışmalarını sürdüren İstanbul PERDER'in 7'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı 26 Haziran Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu'nda gerçekleştirildi.

Üyelerin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda Yönetim Kurulu Başkanlığına 6'ncı dönemde derneğin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olan Gökkuşağı Market Genel Müdürü Faruk Güzeldere oy birliğiyle seçildi. Güzeldere, göreve derneğin ilk Yönetim Kurulu toplantısının ardından başlayacak.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İstanbul PERDER 5 ve 6'ncı dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve 7'nci dönem Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Ulu, şunları söyledi:

"Öncelikle iki dönemdir görev aldığım İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanlığı esnasında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda emeği olan tüm arkadaşlarıma ve desteği olan tüm sektör paydaşlarımıza teşekkür ederim.  Genel kurulda da belirttiğimiz gibi derneğimizde bugüne kadar görev almış tüm başkan ve yönetim kurulu üyelerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Derneğimizin geleneğine uygun şekilde tüm üyelerimizle iletişim ve uzlaşma içinde bir genel kurul süreci geçirdik. Yeni yönetim kurulumuzu belirledik. Tabi ki derneklerin yasal prosedürü gereği yönetim kurulu başkanlığı görevi genel kurullarda resmi olarak belirlenmiyor ancak yine geleneğimize uygun şekilde ibra edilen son yönetim kurulumuzda genel sekreterlik görevini de yürüten değerli arkadaşımız Faruk Güzeldere'nin başkanlığı konusunda da uzlaşı sağladık. Kendisi ilk yönetim kurulu toplantısı ile görevine başlamış olacak. Onun ve yönetim kurulu üyelerimizin isteği doğrultusunda ben de yeni yönetimde görev aldım ve derneğimizin çalışmalarında her zamanki gibi elimizden gelen tüm desteği veriyor olacağım. Yeni yönetim kurulumuza ve başkanımıza başarılar diliyorum".


Ulu'nun konuşmasının ardından derneğin 6'ncı dönem faaliyet raporu ve gelir giderleri üyelere sunulup 6'ncı dönemin yönetimi oy birliği ile ibra edildi. 7'nci Dönem Yönetim Kurulu'nun oylanması sürecini yönetmek üzere denetim kurulu ve yazmanın oy birliğiyle seçilmesinin ardından yeni dönem yönetim kuruluna dair önerilen liste de oy birliği ile kabul edildi.  

İstanbul PERDER'in 7'nci Olağan Genel Kurulu'nda yeni Yönetim Kurulu şu isimler görev aldı:

Faruk Güzeldere, Ramazan Ulu, Cemal Özen, Mahmut Kara, Hacı Mustafa Narman, İhsan Biçen, Soner Doruk, Kemal Parlak, Ümit Kuruş, Dursun Korkmaz, Berhem Seyhan, Rahmi Kartal, Murat Doğan, Zeyd Altun, Tamer Dönmez, Mahfuz Taş, Zülfikar Kaya, Harun Altun.

 

İstanbul PERDER 7'nci Dönem Yönetim Kurulu'nun belirlenmesinin ardından genel kurulun finalinde 7'nci dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini gerçekleştirecek olan Faruk Güzeldere bir konuşma gerçekleştirdi. Güzeldere şunları aktardı:

"Bu görevi bana layık görüp teveccüh gösteren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Önceki dönemlerdeki tüm başkanlara, yönetim kurulları ve çalışma komisyonlarında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Ayrıca özel olarak değerli başkanım Ramazan Ulu'ya hem son derece başarılı iki dönemi hem de yeni yönetimimizde bizi yalnız bırakmayıp yanımızda devam ettiği için teşekkür ederim. Uzun süredir derneğin içindeyim, son iki senedir genel sekreterlik görevi ile pek çok çalışmada aktif olarak yer alma şansım da oldu. Gençliğin dinamizmini tecrübeli dostlarımızın yol göstericiliğiyle birleştirip İstanbul PERDER'in sektördeki öncü konumunu etkin şekilde sürdürmek  başlıca amacımız olacak. Bunun için de son derece güçlü ve etkili bir yönetim kurulu oluşturduk, başta başkanımız olmak üzere görevi kabul eden tüm dostlara tekrar teşekkür ediyorum. Umarım derneğimiz ve tüm sektörümüz adına hayırlısı olur".