İstanbul PERDER, HALDER yöneticileriyle bir araya geldi

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu, İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası Hal Başkanları ve HALDER İstanbul yöneticileriyle bir araya geldi.


Sektör sorunlarını paylaşmak, değerlendirmek ve sivil toplum kuruluşlarının sektörün gelişimi adına birlikte geliştirebileceği projeleri konuşmak amacıyla  gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını HALDER İstanbul (İstanbul Halciler Derneği) Başkanı Nevzat Dayan yaptı.

HALDER merkezinde gerçekleştirilen toplantıda Dayan şunları aktardı:

"Öncelikle siz değerli perakendecilerle bir araya gelmek bizler için bir mutluluk. Bizler faaliyet alanımız nedeniyle enflasyon açıklandığı anda ilk akla gelen ve her zaman göz önünde olan işletmeleriz. Perakendeciler de benzer durumda. Ortak paydalarımız çerçevesinde bundan sonraki iletişimimizi daha yüksek seviyeye taşımak ve sektörümüzün gelişimi adına doğru ve hızlı çözümler bulabilmek amacıyla bu toplantıyı gerçekleştiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz".

Toplantıya katılan diğer bir sivil toplum kuruluşu olan Anadolu Yakası Meyve Komisyoncuları ve İş Adamları Derneği'nin (Aymeskiad) Başkanı Mevlüt Yılmaz da şunları söyledi:

"Bizler bir zincirin halkasıyız. Marketler, manavlar, pazarcılar ve bizler vatandaşa sağlıklı, uygun fiyatlı ve taze ürünlerin sunulması adına çok önemli bir işbirliğini birlikte gerçekleştiriyor. Hal, üretici-perakendeci ve tüketici üçgeni için çok önemli. Birbirimizi daha doğru anlamalı ve destek olmalıyız. Hepinize katılımınız için teşekkür ederiz".

İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere toplantıda gerçekleştirdiği konuşmada son derece önemli olan bir konuda bugüne kadar eksikliği hissedilen iletişim ve işbirliğinin artması adına atılan adımları çok değerli bulduğunu belirtti ve şunları söyledi:

"Öncelikle bizleri misafir ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Halciler bu sektörün en önemli yapıtaşları arasında. Geçmişten bugüne birlikte büyüdük. Serbest piyasada fiyatı dengeleyen unsursunuz ve ülkemizin farklı bölgelerinde emeğini ortaya koyan binlerce küçük üreticimizin var olmasını, ürünlerini raflarımıza ulaştırmasını sağlıyorsunuz. Sizler de bizler de bazı sorunlarla karşı karşıya geliyoruz. Bu toplantı bizler için bir başlangıç olsun bundan sonraki süreçte belirli aralıklarla bir araya gelerek sektörümüzün sorunlarına çözümler üretmeye iyileştirmeye gayret edelim".

Toplantının sonrasına farklı örneklerle sektörü etkileyen ve gelecek günlerde etkilemesi beklenen sorunlar, gündem maddeleri ele alındı. Çözüm önerileri tartışıldı ve toplantı sonucunda ortak komisyon kurulmasına ve belirli aralıklarla komisyonun ortaya koyacağı çözüm önerilerini değerlendirmek adına toplantılar gerçekleştirilmesine karar verildi.

Toplantının sonunda günün anısına İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, HALDER İstanbul yönetimine plaket takdim etti.