Başkanımız Faruk Güzeldere, İşkur İl Müdürü Yunus Yelmen’e ziyarette bulundu
9 Aralık2021

Başkanımız Faruk Güzeldere, İşkur İl Müdürü Yunus Yelmen’e ziyarette bulundu

İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, Başkan Yardımcısı Dursun Korkmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemal Özen ve Ramazan Ulu, perakende sektörü hakkında genel istişareler yapmak üzere İstanbul İŞKUR İl Müdürü Yunus Yelmen’i makamında ziyaret etti.

 

 

İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, perakende sektörünün mevcut durumu ve derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Güzeldere,  sektörde yaşanan personel bulma sıkıntısını dile getirerek, yerel marketler olarak İşkur ile işbirliklerini güçlendirmek ve sektörün sorunlarına birlikte projeler yaparak çözüm sunmak istediklerini  aktardı. Ayrıca, gıda perakendesinde çok önemli bir yeri olan İşbaşı Eğitim Programı (İEP)'in , 08 Aralık tarihinde yayınlanan genelge ile iptal edilmesinin sektörde sıkıntı yaratacağı dile getirerek kaldırılması temennisinde bulundu.

 

İl Müdürü Yunus Yelmen, personel istidamı sağlamak üzere yapılacak her projede destek verebileceklerini ifade etti. Ziyaret İstanbul PERDER Başkanı Farul Güzeldere'nin , İl Müdürü Yunus Yelmen'e plaket takdimi ile son buldu.