İstanbul PERDER Lila Group'un fabrikasını ziyaret etti

İstanbul PERDER üyeleri, Lila Group'un hijyenik temizlik kâğıdı üretimi gerçekleştirdiği Çorlu fabrikasını ziyaret etti

İstanbul PERDER üyeleri ve kategori yöneticileri Lila Group'un Tekirdağ Çorlu'da bulunan fabrikasına bir ziyarette bulundu. Fabrika gezisi öncesi dernek üyelerine firmaları hakkında bilgi veren Lila Group Genel Müdürü Alp Öğücü, Türkiye'nin en büyük üretim tesisine sahip olan Lila Kağıt'ın yıllık 270 bin ton üretim kapasitesine sahip olduğunu, 5 kıtada 80'i aşkın ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisi için katma değer sunduklarını aktardı.


Ardından, Lila Group Fabrika Direktörü Gökben Kaya, Pazarlama Müdürü Neslihan Canatar, Marka Müdürü Damla Alişanoğlu ve Yerel Zincir Satış Müdürü Seher Kaymaz; Türkiye ve dünya pazarına dair bilgilendirme, indirim marketlerin kâğıt pazarındaki rolü, Türkiye'de muadili olmayan kumaş doku teknolojisi, Türkiye'nin en yüksek katlı ürün üretme kapasitesi ve 2023 pazarlama ve ticari pazarlama planları hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

Lila Group'a ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, yerel perakendeciler olarak iş birliklerine hazır olduklarını vurgulayarak günün anısına hediyelerini takdim etti. Program bitiminde üretim tesisleri ziyareti yapıldı. Zyaret sonunda Güzeldere, "270 bin ton işleme kapasitesi ve yıllık 250 milyon dolar ticari hacmi olan Sofia, Maylo, Berrak markalı havlu ve tuvalet kağıtlarının üretim aşamalarını yerinde inceledik. Lila firmamızla gururlandık" dedi.