İSTANBUL YEREL MARKETLER BULUŞMASI VE FUARI 7. KEZ SEKTÖR PAYDAŞLARINI BİR ARAYA GETİRMEYE HAZIRLANIYOR
9 Mart2023

İSTANBUL YEREL MARKETLER BULUŞMASI VE FUARI 7. KEZ SEKTÖR PAYDAŞLARINI BİR ARAYA GETİRMEYE HAZIRLANIYOR

İstanbul Perakendeciler Derneği’ne üye zincir market temsilcileriyle üretici tedarikçi ve distribütör firmaları bir araya getirerek iletişim ve iş birliği fırsatları yaratan, B2B görüşmelerle pazarın gelişmesine katkı sağlayan “İstanbul Yerel Marketler Buluşması ve Fuarı” 13-14 Aralık 2023 tarihleri arasında WOW Kongre Merkezi’nde, 7. kez sektör paydaşlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Buluşma bu yıl organize gıda perakendesi sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesiyle birçok başarılı projeye imza atan Focus Fuar ve Kongre Yönetimi organizasyonunda, yeni kurumsal kimliği ve stratejileri doğrultusunda hayata geçirilecek. Var olan kurumsal algısını ve imajını güçlendirmek, bakış açısını daha iyi ifade edebilmek adına, organizasyonun kurumsal kimliği modernize edilerek günümüz tasarım yaklaşımlarına uygun şekilde revize edildi.  

 "Yerel dönüşümle, birlikle berekete, birlikte güçlü yarınlara" mottosuyla sektörde yeni bir sinerji yaratmaya hazırlanan organizasyon, ülke ekonomisinin ve perakende sektörünün gelişimine katkı sağlayacak. Sektörün ulusal ve global markalarının sponsorluğunda düzenlenecek organizasyon, birbirinden değerli konuşmacılara da ev sahipliği yapacak.

Buluşmanın özel formatlarından biri olan B2B görüşmeleri ile firmalar, görüşmek istedikleri yerli market zincirlerden randevu alarak 15'er dakikalık görüşmeler gerçekleştirebilecekler. Talebin yoğun olduğu bu iletişim fırsatları, fuar alanında gerçekleşecek plansız buluşmalarla birlikte binlerle ifade edilen iş birlikteliklerine dönüşecek.

FARUK GÜZELDERE: "YEREL DÖNÜŞÜMLE, BİRLİKTE GÜÇLÜ YARINLARA''

Organizasyonla ilgili açıklama yapan İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, "İstanbul Yerel Marketler Buluşması ve Fuarı yenilenen kurumsal duruşuyla, yerel perakendeci ve ulusal/global  firmaları aynı çatı altında buluşturarak dayanışma ve paylaşım kültürünü esas alan bir yaklaşımla ve hedef odaklı B2B görüşmeleriyle iş birliklerini geliştirerek sektörde katma değer üretmeye devam ediyor. Bölgesel markalarımızı yerel markalarımızla buluşturup ulusal marka olmalarını sağlıyoruz. Değerler ekonomisinin gücü; perakende sektörünün güvencesiyiz." sözleriyle organizasyonun sektörde oluşturduğu etki ve güvene vurgu yaptı.

İletişim: Sebahat Öcal  - skefal@istanbulperder.org.tr - 0554 854 91 91