Kapış kapış aldıracak indirim! Kıyma, kuşbaşı et fiyatları vatandaşların yüzünü güldürecek! 1 kilosu 180 TL, 200 TL
29 Nisan2023

Kapış kapış aldıracak indirim! Kıyma, kuşbaşı et fiyatları vatandaşların yüzünü güldürecek! 1 kilosu 180 TL, 200 TL

İstanbul PERDER, Et ve Süt Kurumu ile 18 Mart 2023 tarihinde yaptığı mutabakat ile enflasyonla mücadeleye destek olmayı hedefliyor.

 kilosu 180 TL, 200 TL... Kapış kapış aldıracak indirim! Kıyma, kuşbaşı et fiyatları vatandaşların yüzünü güldürecek - İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere, Et ve Süt Kurumu ile yapılan mutabakat sonucunda üye mağazalarda kıymanın kilogramının 190 TL’den ve kuşbaşı etin kilogramının 210 TL’den satılmasına devam edilmesi kararı aldıklarını açıkladı. Bu kararın, tüketicilerin kırmızı et ürünlerine uygun fiyatlarla ulaşmasını sağlamak ve üreticilerin alın terini korumak amacıyla alındığını belirtti.

İstanbul PERDER, Enflasyonla Mücadeleye Destek Oluyor

İstanbul PERDER, Et ve Süt Kurumu ile 18 Mart 2023 tarihinde yaptığı mutabakat ile enflasyonla mücadeleye destek olmayı hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda, üye perakende zincir marketler olarak Et ve Süt Kurumu'ndan tedarik edilen karkas etlerden elde edilen kıyma ve kuşbaşı etleri, ramazan ayı boyunca tüketicilere uygun fiyattan ulaştırdı.

Kıyma ve Kuşbaşı Et Fiyatları Sabit Kalacak

İstanbul PERDER, tüketicilerin yoğun talebi üzerine Et ve Süt Kurumu ile yinelenen mutabakat sonucunda kampanyaya dahil olan 30 üyesine ait 1.056 mağazada kıymanın kilogramının 190 TL’den ve kuşbaşı etin kilogramının 210 TL’den satılmasına devam etme kararı aldı. Böylece, tüketiciler uygun fiyatlarla kırmızı et ürünlerine ulaşabilecekler.

Üreticilerin Alın Teri Korunacak

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere, Et ve Süt Kurumu ile yapılan mutabakatın, üreticilerin alın terini korumayı da hedeflediğini belirtti. Bu kararla birlikte, üreticilerin emeklerinin karşılığı olan adil bir fiyatla satış yapmaları amaçlanıyor.

Tüketicilere Uygun Fiyatlı Kırmızı Et Ulaştırılacak

İstanbul PERDER, Et ve Süt Kurumu ile yaptığı mutabakatla, tüketicilere uygun fiyatlı kırmızı et ürünleri ulaştırmayı hedefliyor. Bu sayede, tüketiciler kırmızı et ürünlerine kolayca ulaşabilecekler ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını sürdürebilecekler.

Yazar: Harun Kaya

Haber Kaynağı: objektifa.com