Başkanımız Faruk Güzeldere Kanal D Röportajında "İndirim ve Fiyat Sabitleme Kampanyalarımız Tüm Üye Marketlerimizde Uygulanıyor." dedi.
14 Mart2024

Başkanımız Faruk Güzeldere Kanal D Röportajında "İndirim ve Fiyat Sabitleme Kampanyalarımız Tüm Üye Marketlerimizde Uygulanıyor." dedi.

Yerel zincir marketler, İstanbul'da temel gıdada yüzde 25'e varan indirim yapacak! İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere: "Bu çalışmaları daha da anlamlı kılmak adına tüm sektörlerden aynı özveriyi bekliyoruz. Özellikle üretici ve tedarikçi firmaların ramazan ayı sonuna kadar zamlı ürün listelerine geçmemeleri gerekir"

Yerel zincir marketler, İstanbul'da temel gıdada yüzde 25'e varan indirim yapacak.

  • İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere: "Bu çalışmaları daha da anlamlı kılmak adına tüm sektörlerden aynı özveriyi bekliyoruz. Özellikle üretici ve tedarikçi firmaların ramazan ayı sonuna kadar zamlı ürün listelerine geçmemeleri gerekir"
  • İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere, ramazan ayı boyunca yüzlerce üründe fiyat sabitleme ve indirim kampanyası başlattıklarını belirterek, "Gıda maddelerinden temizlik malzemelerine kadar yüzlerce ürün kategorisinde ramazan ayı sonuna kadar İstanbul PERDER üyesi marketlerde yüzde 25'e kadar indirim yapacağız." dedi.
  • Faruk Güzeldere, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak, 57 üye marketi, 2 bin 500'e yakın şubesi ve yaklaşık 40 bin civarı çalışanıyla İstanbul’da tüm hanelere temas ettiklerini belirterek, gerçekleştirdikleri kampanyalarla tüketiciyi fiyat artışlarına karşı korumaya çalıştıklarını söyledi.
  • Güzeldere, Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) çatısı altında faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, TPF'nin ramazan ayı boyunca yüzlerce üründe fiyat sabitleme ve indirim kampanyası başlattığını hatırlattı. İstanbul PERDER olarak TPF'nin "fiyat sabitleme ve indirim" kampanyasına tam destek verdiklerini bildiren Güzeldere, temel gıda maddeleri öncelikli olmak üzere yüzlerce üründe ramazan ayı sonuna kadar İstanbul PERDER üyesi marketlerde yüzde 25'e kadar indirim yapacaklarını bildirdi. 
  • "Kampanya kapsamındaki ürünlerde stok sorunumuz yok" Faruk Güzeldere, enflasyonla mücadelenin yalnızca marketlerin yaptığı indirimlerle sağlanamadığını dikkati çekerek, ürünlerin satış fiyatlarını zincirin son halkası olan perakendeciler tarafından belirlenmediğini kaydetti.
  • Ürün fiyatlarının üreticiden lojistiğe kadar birçok faktöre bağlı olduğunu vurgulayan Güzeldere, şöyle devam etti: "Dolayısıyla tüketicilerimizin enflasyon karşısında dirençli kalabilmesine katkı sağlamak için tüm Türkiye olarak topyekûn mücadele etmeliyiz. Biz yerel market zincirleri olarak üzerimize düşeni yapmaya, vatandaşlarımızın bütçesini destekleyecek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bu çalışmaları daha da anlamlı kılmak adına tüm sektörlerden aynı özveriyi bekliyoruz. Özellikle üretici ve tedarikçi firmaların ramazan ayı sonuna kadar zamlı ürün listelerine geçmemeleri gerekir."
  • Kampanya kapsamındaki ürünlerde stok sorunlarının bulunmadığını ifade eden Güzeldere, "Tüketicilerimiz kampanyamızı geçici görerek arz talep dengesini bozacak şekilde bütçelerini zorlamamalıdır. Zira indirim ve fiyat sabitlemesine gittiğimiz ürünlerde stok sorunumuz bulunmadığından tüketicilerimiz gönül rahatlığıyla ihtiyaç duyduğu her gün alışverişlerini yapabilirler. Yeniden bulamam düşüncesiyle toplu alışveriş yaparak kendilerini zor duruma düşürmesinler. Nitekim kampanyalarımız her gün devam edecek olup kampanyalı ürün fiyatlarını da her gün raflarda göreceklerdir. " şeklinde konuştu.
  • Güzeldere, marketlerdeki fiyat istikrarını sağlamanın ve tüketicilerin rahat bir ramazan geçirmesini temin etmenin kendilerinin önceliği olduğunu belirterek, TPF çatısı altında tek yürek olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Haber Videosunu izlemek için tıklayınız...